Kde všude se dá grilovat

Klasické grilování na zahrádce nebo na dvorku zná asi každý. Je to jednoduché, rozložit gril, do domu chodit pro jídlo a pití a užívat si, co hrdlo ráčí. Kde ještě se ale dá grilovat?

Grilování na vysoké noze

Oblíbené je grilování na terasách a balkonech. Tady pozor, pokud dům není váš, máte prudérní sousedy nebo spolehlivý požární hlásič. Pokud nechcete riskovat hasiče pod oknem a proud vody v okně, zkuste tu radši plynový nebo elektrický gril.

Grilování na divoko - plynový gril, gril na uhlí

Jste vášnivý rybář? Není nic lepšího než si gril postavit někde u řeky a úlovek rovnou zpracovat. Dobrou službu vám udělá jak plynový gril, tak ten na dřevěné uhlí. Na splachování použijte pivo vychlazené v řece a pochopíte, proč tolik chlapů rybaření miluje.

V prachu cesty

Přestalo vás bavit sledování patníků a máte před sebou ještě dlouhou cestu? Kdo vám brání zastavit na odpočívadle a vytáhnout gril? Plynový je skladný, použitelný všude a vykouzlíte s ním pohodlný oběd na ty kilometry a kilometry, co vás ještě čekají.

Grilování u rodinného krbu

Rozložit si v obýváku gril na dřevěné uhlí asi nikoho nenapadne, ale není důvod, proč si neogrilovat maso na elektrickém. Zkoušeli jste už grilovat u počítače? A proč ne?

Pod stanem

Ke kempování patří táboráček. Ten sice není všude povolený, ale dobrý gril ho spolehlivě nahradí. Tady se vám bude hodit plynový, u kterého nehrozí podpálení okolí odskočeným uhlíkem. Nikdo z nás by nechtěl hasit step, nebo ano?

V lese a parku se také může grilovat

Myslíte si, že do lesa a parku oheň nesmí? Chyba. Existují takzvaná „pikniková místa“, která má většina měst uvedená na webu v seznamu piknikových míst. Tahle místa jsou označená cedulí a piknikovým řádem, takže se nemůžete splést. Najdete tam ohniště nebo plácek, na kterém můžete grilovat, opékat a rožnit dle chuti. Pozor na „černá“ ohniště bez označení – může se stát, že ho v lese založil někdo nelegálně a vy za něj slíznete pokutu.

 

zpět

 

Vodňanské kuře Krahulík